TANTUM VERDE – skuteczny lek na ból gardła

TANTUM VERDE stosowane jest w stanach zapalnych gardła, dziąseł, języka, jamy ustnej, chorobach przyzębia, próchnicy, anginie, zapaleniu gardła, krtani, migdałków podniebiennych. Warto wspomnieć o tym, że TANTUM VERDE należy podawać ostrożnie w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Benzydamina jest pochodną indazolu o działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym, przeciwbólowym, miejscowo znieczulającym i antyseptycznym. Blokuje cyklooksygenazy oraz fosfolipazę A2. Przenika przez barierę krew-mózg.

TANTUM VERDE nie nadaje się do stosowania w infekcjach bakteryjnych. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. W takiej sytuacji należy zasięgnąć opinii lekarza. Leku nie wolno stosować w uczuleniu na benzydaminę. Nie wiadomo także czy lek czasami nie oddziałuje na płód, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie ciąży. Również nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią. Tantum Verde jest lekiem polecanym przez wielu pediatrów oraz cenionym przez rodziców. Jednakże w przypadku niemowląt i małych dzieci zalecamy każdorazowo skonsultowanie rozpoczęcia podawania leku z pediatrą. Małe dziecko powinno bezwzględnie przyjmować lek jedynie pod nadzorem osoby dorosłej. Benzydamina bywa nadużywana pozamedycznie, jako substancja o działaniu psychoaktywnym. Działanie benzydaminy, związane z uwolnieniem dużych ilości dopaminy, obejmuje euforię i poczucie błogostanu, a w większych dawkach halucynacje, urojenia, suchość w ustach i drgawki. Działanie utrzymuje się do 8 godzin, po czym osoba zażywająca staje się zmęczona i wyciszona, niemniej jednak zaśnięcie jest niemal niemożliwe

Jak wiadomo ból gardła „przeziębieniowy” może pojawić się nagle, czasem poprzedzony bywa katarem. Ból nasila się podczas połykania, towarzyszą mu uczucie drapania, kłucia i pieczenia. Samopoczucie chorego jest na ogół złe, występować może suchy kaszel. Obserwuje się przekrwienie spojówek i powiększenie węzłów chłonnych. Ogólne „rozbicie”, bóle mięśni i głowy, podwyższona temperatura to inne objawy. Błona śluzowa gardła jest przekrwiona i rozpulchniona. Leczenie bólów gardła opiera się z reguły na leczeniu objawowym, które ma złagodzić objawy choroby. Nie są stosowane w takich sytuacjach leki antywirusowe, gdyż mają one liczne skutki uboczne i są po prostu drogie. Leki takie stosuje się jedynie w przypadkach szczególnych, o ostrym przebiegu. Infekcja wirusowa, której najczęstszym objawem jest właśnie ból gardła to choroba mająca charakter samoograniczający, co znaczy, że po pierwszym okresie, w którym występują nasilone i nieprzyjemne objawy, stan zdrowia zaczyna się poprawiać i organizm sam się leczy (stąd też powiedzenie, że nieleczona infekcja trwa siedem dni, a leczona tylko tydzień). Mimo że organizm sam z reguły zwalcza chorobę, warto mu pomóc i likwidować dolegliwości.

Działanie: TANTUM VERDE to niesteroidowy związek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym, spazmolitycznym i przeciwbólowym. Preparaty Tantum Verde zawierają substancję benzydaminę, która wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, oraz miejscowo znieczulające, przeciwbakteryjne. Po zastosowaniu miejscowym benzydamina przenika przez błonę śluzową jamy ustnej, gromadzi się miejscowo w tkance objętej stanem zapalnym wywierając efekt terapeutyczny. Benzydamina po zastosowaniu miejscowym w minimalnym stopniu wchłania się do krążenia i praktycznie nie działa ogólnie stąd wysoki profil bezpieczeństwa. Benzydamina ATC: A 01 AD 02, G 02 CC 03, M 01 AX 07, M 02 AA 05) – niesteroidowy lek przeciwzapalny, przeciwobrzękowy, dostępny bez recepty w formie tabletek do ssania, proszku do sporządzania roztworu do irygacji, kremu, żelu oraz płynów do płukania gardła i jamy ustnej.

Dodatkowe informacje od producenta:
Produkty Tantum Verde i Tantum Lemon, to linia preparatów o udowodnionej skuteczności w walce z bólem gardła, objawami zakażeń i stanów zapalnych jamy ustnej oraz szerokim zastosowaniu w pediatrii, stomatologii, laryngologii i onkologii. Substancją aktywną linii preparatów Tantum Verde oraz Tantum Lemon jest benzydamina, która należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych do stosowania miejscowego i ogólnego.
Chlorowodorek benzydaminy ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz działanie miejscowo znieczulające Benzydamina działa również przeciwobrzękowo, ponieważ zmniejsza przepuszczalność włośniczek . Benzydamina ma również działanie antyseptyczne. Po zastosowaniu miejscowym benzydamina przenika przez skórę i błony śluzowe i gromadzi się się miejscowo w tkankach objętych stanem zapalnym osiągając stężenie większe niż po podaniu doustnym. Benzydamina po zastosowaniu miejscowym w minimalnym stopniu wchłania się do krążenia i praktycznie nie działa ogólnie. Różnorodność postaci leku (aerozol, pastylki, roztwór) oraz różne stężenie benzydaminy w ich składzie sprawia, iż produkty mogą być bezpiecznie stosowane przez pacjentów w różnym wieku i dawkowane odpowiednio do rodzaju i stopnia odczuwanych dolegliwości.
Tantum Verde aerozol – 1,5 mg /ml
Tantum Verde Forte – 3mg/ml
Tantum Verde roztwór – 1,5mg/ml
Tantum Lemon pastylki – 3mg/pastylka
Tantum Verde pastylki – 3mg / pastylka

Właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające benzydaminy, dobra tolerancja leku i szybkie wchłanianie sprawiają, iż produkty Tantum szybko łagodzą ból, zaczerwienie i obrzęk towarzyszące stanom zapalnym jamy ustnej i gardła.

Reklamy

Informacje o bolgardla

Blog o bólu gardła
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ból gardła, chrypa, kaszel i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „TANTUM VERDE – skuteczny lek na ból gardła

 1. ala pisze:

  Tantum verde to jest najlepszy lek na gardło i pokazuje swoją przewagę właśnie teraz w lato bo zakażenia są bardzo rzadkie, ale jak już do nich dojdzie, to ciężko jest się ich pozbyć. Na szczęście Tantum Verde jest bardzo skuteczny

 2. rita pisze:

  Nie polecam tego środka jest zdecydowanie bardziej przereklamowany niż to jest w ogóle warte. lepiej leczyć się domowymi sposobami na ból gardła a także na anginę

 3. Bryan Kendal a pisze:

  No i własnie. Do tego nie jest to substancja uzależniaj� ca, dlatego jest tak powszechnie stosowana w dyskotekach.

 4. TANomix pisze:

  Bardzo pomocny artykuł, dziękuje za jego napisanie.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s