LaryngUp pomoże ci na ból gardła także w lato

Laryng Up jest suplementem diety wspomagającym prawidłowe funkcjonowanie jamy ustnej i gardła podczas infekcji górnych dróg oddechowych. Swoją skuteczność zawdzięcza unikalnej kompozycji składników pochodzenia naturalnego: laktoferynie, witaminie C  oraz mentolowi.

Gardło jest niezwykle istotnym organem(łac. pharynx) – maczugowata cewa włóknisto-mięśniowa, rozciągającą się od podstawy czaszki do VI kręgu szyjnego. Długość gardła u dorosłego człowieka wynosi średnio 12-13 cm. Krzyżuje się tam droga pokarmowa z oddechową. Jego najszersza część znajduje się na wysokości kości gnykowej i wynosi 5 cm. Przy przejściu sklepienia w ścianę tylną u dzieci znajduje się migdałek gardłowy, który z wiekiem ulega zanikowi. Na ścianie tylnej czasami zaznacza się uwypuklenie spowodowane przez przedni łuk kręgu szczytowego. W przedniej części sklepienia gardła znajduje się niewielkie skupisko tkanki gruczołowej związane rozwojowo z przysadką mózgową. Jest to kaletka (przysadka) gardłowa, pozostałość kieszonki Rathkego.

Część ustna gardła, (gardło środkowe), (łac. mesopharynx lub oropharynx) jest przedłużeniem otwartej do dołu jamy nosowo-gardłowej. Granica między częścią nosową a ustną gardła jest poziomą linią przechodzącą przez poziom połączenia podniebienia twardego z miękkim. Ku przodowi łączy się ona poprzez cieśń gardzieli z jamą ustną. W skład ściany przedniej wchodzi nasada języka (łac. baseos linguae vel radix linguae) wraz z migdałkiem językowym oraz leżące tuż za nim dołki przednagłośniowe (zajęzykowe) (łac. valleculae). Ścianę boczną ograniczają dwa łuki: przedni czyli łuk podniebienno-językowy (łac. arcus palatoglossus) oraz tylny czyli łuk podniebienno-gardłowy (łac. arcus palatopharyngeus). Pomiędzy łukami znajduje się nisza migdałkowa, w której spoczywa migdałek podniebienny. Górna część niszy migdałka, położona nad migdałkiem, nosi nazwę dołu nadmigdałkowego. U podstawy łuku podniebienno-językowego w miejscu, gdzie dochodzi on do nasady języka znajduje się przestrzeń określana jako rowek (kąt) językowo-migdałkowy.Choroba gardła pojawia się nagle. Czasami wcześniej może poprzedzić ją katar. W większości przypadków jej przyczyną bywają wirusy (adenowirusy i enterowirusy), rzadziej bakterie. Dominującym objawem jest ból gardła, nasilający się podczas połykania, uczucie drapania, kłucia i pieczenia. Samopoczucie chorego jest na ogół złe. Pacjent czuje się ogólnie „rozbity”, skarży się na bóle mięśni i głowy, często ma podwyższoną temperaturę. Oglądając gardło, stwierdzamy przekrwienie i rozpulchnienie błony śluzowej tylnej ściany gardła, łuków podniebiennych i języczka. Czasami obserwujemy objawy nieżytu spojówek, a u dzieci, u których choroba może mieć cięższy przebieg, obrzmienie szyjnych węzłów chłonnych. W chorobie pomóc może LaryngUp.

Skład Laryng Up:

Składnik 1 tabletka zawiera: 4 tabletki zawierają:
Laktoferyna 30 mg 120 mg
Witamina C 15 mg* 60 mg**
Mentol 2 mg 8 mg

*25% – zalecanego dziennego spożycia
**100%  – zalecanego dziennego spożycia

Substancje dodatkowe:

Substancja słodząca: sorbitol, substancja przeciwzbrylająca: stearynian magnezu, aromat cytrynowy i olejek miętowy.

Wartość energetyczna:
100g produktu – 383,8 kcal
1 tabletka – 9,6  kcal

Sposób użycia:

Ssać po 1 tabletce 4 razy dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Przechowywanie:

Przechowywać w suchym, niedostępnym dla dzieci miejscu, w temperaturze pokojowej (15-25°C). Chronić przed światłem i wilgocią. Numer partii i data ważności podane są na opakowaniu.

Przeciwwskazania LaryngUp:

Nadwrażliwość na białka mleka krowiego lub którykolwiek ze składników preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu podczas ciąży i karmienia piersią.

U dzieci stosować po konsultacji z lekarzem.

Uwagi LaryngUp:

Ze względu na specyficzną strukturę tabletki jej brzegi mogą być nieznacznie ukruszone, a na jej powierzchni można niekiedy zaobserwować żółte plamki. Nie stanowi to żadnej wady jakościowej produktu. Do częstych infekcji górnych dróg oddechowych dochodzi również u osób cierpiących z powodu upośledzonej drożności nosa, np. mających skrzywioną przegrodę nosa bądź polipy nosa. Upośledzona drożność nosa zmusza do oddychania ustami. Powietrze wdychane nosem oczyszcza się, nawilża i ogrzewa. Natomiast kiedy oddychamy ustami, to korzystamy jakby z „nieprzygotowanego powietrza”, co dodatkowo naraża górne drogi oddechowe, w tym gardło, na bezpośredni kontakt z wirusami.

Zawartość opakowania:

16 tabletek do ssania pakowanych po 8 w blistrze.

Producent:

Farma-Projekt Sp. Z o.o., ul. Salwatorska 14, 30-109 Kraków

LaryngUp content

Reklamy

Informacje o bolgardla

Blog o bólu gardła
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ból gardła, Na ból i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „LaryngUp pomoże ci na ból gardła także w lato

  1. ewcia pisze:

    Leczyłam się larynguperm przez całą zimę na szczęście już ten sezon chorobowy jest poza mną i można już się nie przejmować tym katarem czy bólem gardła

  2. rita pisze:

    Laryng up jest słaby i moim zdaniem szkoda pieniędzy na ten słaby środek. Jak chcecie naprawdę się skutecznie i zdrowo kurować to najlepiej użyć domowych środków na chorobę taką jak przeziębienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s