Mucosolvan – lek na kaszel dostępny w aptece

Przed rozwojem nowoczesnej medycyny w wielu kulturach stosowano tradycyjne środki przeciwkaszlowe. W Chinach podawano w takich wypadkach eliksir z soku imbirowego. Wierzono również, że akupunktura przynosi ulgę w kaszlu. Wśród przedstawicieli Mi’kmaq, indiańskiego ludu zamieszkującego Kanadę, popularne było stosowanie kory drzewa nazywanego „drzewem leku na kaszel”.

Praktykujący sztukę Ajurwedy, tradycyjnej medycyny indyjskiej, w leczeniu kaszlu zalecają pikantną herbatę. Medycyna ajurwedyjska doceniła rozrzedzające wydzielinę właściwości azjatyckiej rośliny Adhatoda vasica zawierającej wazycynę, związek będący prekursorem ambroksolu, substancji czynnej preparatu Mucosolvan®.

Substancja czynna: ambroksol

Ambroksol jest substancją czynną o wielokierunkowym działaniu wykrztuśnym oraz udokumentowanej wysokiej skuteczności. Umożliwia łatwiejsze i szybsze usunięcie z układu oddechowego lepkiej wydzieliny poprzez nasilenie czynności wydzielniczej oskrzeli i wzmocnienie ruchu rzęsek (malutkich włosków wyściełających tchawicę i oskrzela) – dzięki przypominającemu taśmociąg ruchowi tych rzęsek nieprawidłowa wydzielina jest wydalana z dróg oddechowych.

Substancja ambroksol zwiększa produkcję surfaktantu, substancji, która wzmaga mechanizmy oczyszczające układu oddechowego w celu eliminacji drobnoustrojów lub innych patogenów, co pomaga zapobiegać powstaniu infekcji w oskrzelach i pokonać ją.

Substancję ambroksol po raz pierwszy wyprodukowano w postaci preparatu Mucosolvan w 1978 roku i od tego czasu lek ten zdobył sobie uznanie jako godny zaufania lek wykrztuśny do stosowania w leczeniu kaszlu. Mucosolvan® jest jednym z wiodących leków na kaszel, dostępnym w wielu krajach na całym świecie.

Mechanizm działania ambroksolu

Substancją czynną preparatu Mucosolvan® jest ambroksol. Rozrzedza i zmniejsza lepkość wydzieliny w drogach oddechowych poprzez zwiększenie naturalnej zdolności organizmu do produkcji surfaktantu. To wspomaga działanie wydzielniczo-motoryczne: ułatwia rzęskom – drobnym włoskom wyściełającym układ oddechowy – usunięcie wydzieliny z płuc. Poniżej przedstawiono mechanizm działania ambroksolu krok po kroku:

1. Substancja ambroksol jest szybko metabolizowana przez organizm. Trafia prosto do komórek wydzielających śluz i powoduje jego upłynnienie. Ten rzadszy, bardziej płynny śluz pomaga odlepić ciężką, lepką wydzielinę od ścian dróg oddechowych.

2. Substancja ambroksol uwalnia i uaktywnia rzęski. Dzięki rozrzedzeniu śluzu, gęsta, lepka wydzielina nie hamuje już ruchu rzęsek. Rzęski na nowo zaczynają się poruszać i usuwają wydzielinę z układu oddechowego.Substancja ambroksol nasilając ruch rzęsek, powoduje, że przesuwanie wydzieliny odbywa się szybciej.

3. Substancja ambroksol nie jest środkiem przeciwkaszlowym. Nie zaburza naturalnego odruchu kaszlowego. To ważne, gdyż kasłanie jest potrzebne do odkrztuszenia nadmiaru wydzieliny i usunięcia jej z dróg oddechowych. Ambroksol ułatwia przesuwanie wydzieliny.

4. Jako substancja czynna preparatu Mucosolvan®, ambroksol od wielu lat dowodzi swojej wysokiej skuteczności i wysokiego bezpieczeństwa stosowania.

Reklamy

Informacje o bolgardla

Blog o bólu gardła
Ten wpis został opublikowany w kategorii kaszel i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Mucosolvan – lek na kaszel dostępny w aptece

 1. ewelina pisze:

  Podaję mojej córeczce Mucosolvan i bardzo dobrze jej to robi. Prawie na tychmiast poprawia jej się oddychanie i łagodzi się kaszel. Szczególnie dokuczliwy jest u niej kaszel suchy, bo tego aż się nie da czasami słuchać. Takiemu maleństwu trzeba od razu i skutecznie pomóc, np. przez Mucosovan.

 2. Anna pisze:

  Wiem, że kaszel może być denerwujący i nieprzyjemny. Jest jednak ważną częścią mechanizmu samooczyszczającego organizm, a jego podstawową rolą jest oczyszczenie dróg oddechowych i, tym samym, ochrona płuc. Szczególnie dla małych dzieci jest to istotna sprawa więc podaję Mucosovan. Kaszel jest objawem choroby podstawowej. Może być wywołany środowiskowymi czynnikami drażniącymi, zwykłym przeziębieniem, grypą lub też stanem zapalnym w oskrzelach (zapalenie oskrzeli). I tak przy każdym kaszlu idziemy z moją córeczką do lekarza.

 3. Mogil pisze:

  Mucosolvan to lek na kaszel mokry. Syrop Mucosolvan skutecznie usuwa kaszel, dzięki działaniu rozrzedzającemu na wydzielinę oraz stymulacji ruchu rzęsek w gardle, co skutecznie usprawnia odkrztuszanie. Uważam, że bardzo dobrze sprawdza moja opinia jest pozytywna.

 4. marysia pisze:

  Ja leczę gardo imbirem, ta pradawna roślina jest bardzo zdrowa i mogę ją wszystkim polecić

 5. marcin pisze:

  Zawsze kupuję ten lek jak u nas w rodzinie pojawia się przeziębienie.

 6. robert pisze:

  Ma silne działanie wyksztuśne i dlatego bardzo pomaga przy kaszlu pozbyć się zalegającej flegmy. Szczególnie dla dzieci – nieoceniony.

 7. nma pisze:

  Być może powiecie że to reklama, ale moim zdaniem właśnie mucosolvan jest najlepszym lekiem na gardło

 8. nma pisze:

  sprawdzone przez całą zimę – tylko tym się leczyłam ja i moja cała rodzina

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s