Ból gardła opis

Zapalenie gardła: gardła, obszar bezpośrednio za gardła i jamy ustnej podniebienia miękkiego, jest wspólnym korytarzu w odniesieniu do żywności, cieczy i powietrza. Połknięcie bezpiecznie dostarcza ciał stałych i cieczy do żołądka przez przełyk. Zapalenie gardła jest ból i zapalenie gardła.
Zapalenie migdałków: zapalenie migdałków polega zazwyczaj na zapalenie migdałków (migdałki są zlokalizowane po obu stronach podstawy języka).
Krtani: krtani, górnej części swojego tchawicy (tchawicy), odgrywa ważną rolę strażnika. Umożliwia przepływ powietrza i obecnie płuc (poprzez tchawicę), ale bary wejścia ciał stałych i cieczy. Sound produkcji na struny głosowe to ważna praca strony krtani. Zapalenie krtani jest ból i zapalenie krtani (często związane z ochrypłym głosem). Zad jest formą zapalenia krtani u dzieci (to jest zwykle związane z fok kaszel i trudności z kory wdychania powietrza).
Zapalenie nagłośni: Ten bardzo rzadki rodzaj ból gardła jest zapalenie nagłośni (wysoki semitubular konstrukcji w otwór krtani oddzielając je od podstawy języka).

Powoduje ból gardła

ból gardła są często spowodowane przez wirusy (często te same wirusy, które powodują przeziębienia lub innych chorób górnych dróg oddechowych) lub bakterie (takie jak bakterie zakażenie paciorkowcem powszechnie nazywane anginy).
Sorethroatmay być również spowodowane przez substancje chemiczne (dym papierosowy), szkody (zeskrobać z fragmentem kości), alergii lub wlewu nosogardła, lub, rzadziej, rak (wczesnym stadium raka często objawia się bezbolesny objawów).
Niektóre zabiegi lecznicze mogą powodować ból gardła (migdałków, drożności dróg oddechowych w trakcie operacji lub leczenia raka chemioterapii lub radioterapii).

Reklamy

Informacje o bolgardla

Blog o bólu gardła
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ból gardła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s