Różne przyczyny bólu gardła

Różne są przyczyny bólu gardła. Niektóre przyczyny są łatwo wyleczyć, niektóre wymagają antybiotyków, a niektóre nie mogą być traktowane w ogóle – po prostu trzeba czekać na przyczynę, chociaż over-the-counter leki mogą pomóc złagodzić ból.

Ból gardła ze względu na suche powietrze

To jest rzeczywiście dość powszechne – mogę je dużo się w zimie, zwłaszcza w zimne dni, gdy zapomnę o wypełnienie zbiorników nawilżacz z wody. Jeśli powietrze jest suche, gardła może wyschnąć nieco z oddychaniem i stają się bolesne. Rozwiązanie: pić dużo płynów i upewnić się, że dom jest nawilżane prawidłowo. (Zauważyłem, że nawilżacze pieca nie robi bardzo dobrą robotę utrzymania domu odpowiednio wilgotne. Nawet z nawilżaczem piec może trzeba jeszcze blat humidifers na pobyt.)

Kaszel sam w sobie może sprawiać ból gardła.

Jeśli masz suchy kaszel, tłumiących kaszel – niektóre z nich można kupić bez recepty – mogą wyciszenie kaszlu i zmniejszyć podrażnienie gardła. Jeśli kaszel z powodu kapanie, uważam, że nie powinno się używać filtrów kaszel – Widziałem ludzi, którzy się zapalenie płuc w ten sposób, ponieważ jeśli filtrów pracy może nie być w stanie wyczyścić płuc prawidłowo. Czasami leki obkurczające błonę śluzową może pomóc w zmniejszeniu kapanie i tym samym ograniczyć kaszel, ale z wirusa przeziębienia leki obkurczające błonę śluzową nie może zrobić bardzo dużo. Wilgotność i picia płynów pomoże, gdyż będą one na bieżąco śluzu z coraz grubości – gęsty śluz o wiele trudniej jest się kaszel niż cienkie śluzu.

Ból gardła z powodu wirusów

Istnieje kilka wirusów, które atakują błony śluzowe gardła, migdałków, lub obu. Wirusy te często powodują, że czuję ból gardła. Niektóre z tych wirusów, jak adenowirusy, spowoduje również ropa zgromadzić na migdałki jak anginy nie, i musimy sprawdzić, czy anginy jest problem. Ponieważ nie istnieją żadne antybiotyki wirusy, musimy jeszcze poczekać, aż organizm pozbywa się wirusa, ale wilgoć i płyny ukoi gardła i Tylenol pomoże w bólu.

Ze względu na ból gardła Streptococcus

(I szkarlatynę, zbyt …)

Chociaż istnieją inne bakterie, które mogą zaatakować gardła, najczęściej bakteryjne przyczyną anginy jest Streptococcus pyogenes, lub „grupy anginę”. (Jak w przypadku innych bakterii, istnieje kilka różnych rodzajów paciorkowca, które są ogólnie podobne, ale różnią się w niektórych biochemicznych szczegóły. – I z powodu tych informacji, w sposób infekowania ludzi S. pyogenes, lub grupy, jest rodzaju, które zwykle infekuje gardła i powoduje szkarlatynę).

Klasyczny anginy jest bardzo czerwony (opis w niektórych podręczników jest „silny czerwony” lub kolor surowej wołowiny). Często widać białą lub zieloną „wyciągi” lub ropa w migdałkach, które również są spuchnięte. Możesz też znaleźć trochę ciemno-czerwone, prawie fioletowy, plamy na tylnej części podniebienia i języczka na (trochę „worek treningowy”, który wisi od centrum z tyłu jamy ustnej). Język może być bardzo mały czerwony z białymi plamkami, jak truskawki („truskawka języka”) lub biały z małym czerwone plamy, jak truskawka świateł w białej czekoladzie. Czasami ktoś z anginy będą miały bardzo nieprzyjemny zapach, ale nie zawsze jest to prawda.

Zwykle osoby z anginy będzie obrzęk węzłów chłonnych i ofert z przodu stronach szyi i gardło będzie bolało tak bardzo, że nawet przełykania płynów jest bolesne. Kaszel jest rzadko z paciorkowcowe zapalenie gardła, ból w przeciwieństwie do wirusa lub suchość związanych. Temperatura może wzrosnąć do 103 lub więcej.

Są inne rzeczy, które mogą zdarzyć się z anginy. Szkarlatyna jest najbardziej znany: jest to połączenie anginy z wysypką, zwykle w dolnej części brzucha i rozprzestrzeniania się stamtąd do tułowia, która składa się z cienkiej czerwone wypryski o konsystencji-jak papier ścierny. Bardziej istotne powikłania anginy, które zwykle się nie zdarzają, chyba że zakażenie nie jest leczone przez dłuższy czas, to

Gorączka reumatyczna i choroba reumatyczna serca

Gorączka reumatyczna jest zapalenie tkanki łącznej, która występuje już po grupie nieleczonej anginy. Może to wpływać na stawy (stąd termin „reumatyczne”) i jednym z jego charakterystycznych cech jest obrzęk i ból dużych stawów (barków, łokci, bioder i kolan, na przykład), ale największy problem z gorączką reumatyczną jest zapalenie zastawek serca, co może ostatecznie doprowadzić do niewydolności serca.

Popaciorkowcowych Zapalenie nerek kłębuszkowe

Jest to zapalenie kłębuszków nerkowych (filtry krwi w nerkach), również występujące po infekcji paciorkowca. Często pierwszym objawem jest czerwona lub cola zabarwienie moczu, ponieważ uszkodzenia filtra powoduje czerwonych krwinek, albo bez zmian lub uszkodzony, do stawienia się w moczu. Nie ma specyficznego leczenia, które spowoduje, że filtry goją się szybciej. Leczenie ma na celu kontrolowanie objawów, najbardziej niebezpiecznych, które są ciężkie nadciśnienie tętnicze i niewydolność nerek.

Na szczęście, grupy infekcji paciorkowcowej są bardzo łatwe do wyleczenia. Nikt nigdy nie odnotowano przypadku anginy, że nie było wyleczyć penicyliną. Penicylina G lub V („plain” penicyliny) zazwyczaj działa dobrze, ale muszą być podane jako strzał (penicylina G) lub 4 razy dziennie na pusty żołądek (penicyliny V). Mimo, że niektóre choroby zakaźne specjalistów boczyć na to, amoksycylina również działa dobrze na anginę i ma dwie zalety ponad penicylinę V: może być trzy razy na dzień i nie ma większego znaczenia, jeśli dasz go na pełny lub pusty żołądka. (Faktycznie, istnieje trzecie zaletę: smakuje lepiej niż penicylina V. Jako pediatra, to jest ważne:. Antybiotyki nie działają zbyt dobrze, jeśli pacjent nie zgodzi) Inne antybiotyki, takie jak erytromycyna, będzie działać prawie a także i może być stosowany u pacjentów uczulonych na penicylinę.

Ostatnia uwaga: choć nie jest zwykle związane z paciorkowcowe zapalenie gardła, anginy grupy może także powodować „martwicze zapalenie powięzi” (słynny „ciało-eating bakterie”). Jest jeszcze mało wiadomo na temat grupy anginy dostaje ten z ręki. Zabieg składa się nadal penicylina, ale w większości przypadków chirurgicznych „oczyszczenie” (usunięcie martwej tkanki) muszą być wykonane, aby pomóc utrzymać błąd w kontroli.

Reklamy

Informacje o bolgardla

Blog o bólu gardła
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ból gardła i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s