Ochrona gardła

Twoje gardło to nastrojone struktury tkanki, nerwy, gruczoły i naczynia krwionośne, które potrzebują opieki. Jeśli nadużywasz niektórych delikatnych narządów i tkanek gardła efekty może to być szkodliwe. Jak dbać o swoje gardło? Może być to dość łatwe i zazwyczaj proste a zdrowy rozsądek wystarczy do ochrony przed długoterminowymi szkodami.

System podstawowej opieki
Choć może to nie być możliwe, aby chronić siebie całkowicie i zapobiegania wszelkim formom bakterii wpływających na gardle, może to być możliwe, aby zminimalizować szkody.

W miesiącach zimowych, upewnij się zachować gardło chronione przez noszenie odpowiedniej odzieży, takich jak szalik, gdy idziesz na zewnątrz, to trzyma ciepło i tkanek oraz perfuzji z krwi i oxygenated.If wiesz, że ktoś ma ból gardła, nie naczynia do picia akcji lub sztućce z nimi, jak będziesz na ryzyko krzyżowego zakażenia.

Po niggle w gardle, dużo pić i uciekać się do staroświeckich środków, takich jak miód i cytryna i gardła gargles te powinny działać bardzo well.Prevent kaszel z uszkodzenia gardła, biorąc leki na kaszel, przeziębienie i upewniając się, jesteś wolny od alergenów, takich jak włosy kota pyłki lub inne utrudnienia, które mogą być wrażliwe na.

Care For profesjonalni śpiewacy lub głośników publiczne
Ci ludzie, którzy powołują się na ich głos ich kariera może potrwać kilka dodatkowych środków ostrożności, aby utrzymać jakość ich głosu i funkcje gardła.

Unikanie dymu środowiska jest niezbędne, nie tylko dym papierosowy jest bardzo suszenia na struny głosowe i tkanek, ale zawiera substancji chemicznych może być niebezpieczne dla zdrowia.

Jeśli uważasz, że w każdym momencie twój głos nie jest tak skuteczna do normalnego standardu może to być znak, że jest ono nadużywane i potrzebuje odpoczynku. Staraj się nie mówić i śpiewać na kilka dni, pozwalając tkanek do odpoczynku. Należy je dobrze nawodniony przez picie świeżego czyste oleje często i nosić szal na zewnątrz, jeśli pogoda jest zimno.

Jeśli są znane żadne przyjaciół i krewnych o gardła, spróbuj i bronić się w razie potrzeby, jeśli possible.Remember na rozgrzewkę swój głos przed mówieniem lub wykonywania, tak jak sportowiec rozgrzewki przed zawodami.

Słuchaj swojego ciała
Ważne jest, aby słuchać swojego ciała i reagować w odpowiedni sposób. Jeśli czujesz, że twoje gardło jest mrowienie, zaczyna się ból lub jesteś wysiłku więcej niż normalnie, kiedy mówisz, może być pierwsze objawy infekcji.

Najczęściej ból gardła uleczy w swoim czasie, zazwyczaj w ciągu kilku dni, ale jeśli objawy utrzymują się, a ból uniemożliwia jego jest w stanie jeść i pić tyle, aby zachować zdrowie, skontaktuj się z lekarzem, który chcesz wymaz gardła określenie rodzaju zakażenia, i / lub przepisać odpowiednie i skuteczne leki.

Utrzymanie zdrowego gardła nie jest sprawą skomplikowaną i podstawowe środki powinny wystarczyć, aby upewnić się zachować gardło wolne od długotrwałego uszczerbku.

Nowość! Kliknij słowa powyżej, aby wyświetlić alternatywne tłumaczenia. Zamknij

Reklamy

Informacje o bolgardla

Blog o bólu gardła
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ból gardła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s