Ból gardła – jak radzić sobie z tą zmorą?

Zwykle współtowarzyszący przeziębieniu nieprzyjemny ból zwykle może być łatwo ukojony przez środki farmaceutyczne osiągalne bez recepty. Wystarczy zerknąć do skarbnic apteki i zakupić taki jak trzeba lek, który uleczy grypę i przeziębienie oraz ból gardła.


Sprawdźmy jak dawać sobie radę z mającym miejsce przy grypie i przeziębieniu uczuciem bólu i co czynić by je uśmierzyć.

Co to jest ból podczas przeziębienia i grypy

Uciążliwy ból gardła to jeden z bardziej nieprzyjemnych stanów powodujących stres, przykre doznanie, o naturze subiektywnej, mówiące o niebezpieczeństwie dla ustroju lub konsystencji psychiki bądź wyrażające je, mające także znaczenie zabezpieczające dla zachowania spójności ustroju lub psychiki. Ból rodzi się pod presją przeróżnych efektów (mechanicznych, chemicznych, termicznych), które uszkadzają działającą tkankę. Jego receptorami są końcówki nerwowe na powierzchni skóry i w dodatkowych partiach człowieka. Ból zazwyczaj jest wynikiem stymulacji (np. przez ucisk) dróg przenoszących impulsy nerwowe i pobudzenia ośrodków bólu w mózgu, a także działać jako zjawisko emocjonalne. Odczuwaniu bólu towarzyszy uaktywnienie się współczulnej części autonomicznego nerwowego układu.

Środki pomagające przydatne przy przeziębieniu i przy bólu gardła

Zazwyczaj przeziębienie jest przyczyną pogorszenia stanu zdrowia organizmu.
Powodem pojawiania się bólu gardła jest oddziaływanie bodźcowe w kierunku receptora nerwowego. Pojawiający się w taki sposób impuls transmitowany jest do rdzenia kręgowego, a następnie do kory mózgowej, gdzie pojawia się uczucie bólu. Praktycznie wszystkie leki dostępne w aptekach nie wymagające recepty, a także w warzywniakach i na stacjach benzynowych, oddziaływują na podobnej zasadzie: udawając chemikalia łagodzące go lub zahamowują tworzenie się enzymu, a to on przyczynia się, że odczuwamy ból. Środki przeciwbólowe to grupa, po którą ludzie najczęściej sięgają. Przynależą do niej takie preparaty jak ibuprom, opokan czy często zalecany apap. Łagodzą one objawy bólu a substancjami czynnymi na ogół są ibuprofen, paracetamol lub kwas acetylosalicylowy. Z prac prof. Nikolasa Moore z Uniwersytetu Victor w Bordeaux w południowej Francji można wywnioskować, że dla przykładu ibuprofen i paracetamol są środkami o wiele skuteczniejszymi, niż leki zawierające kwas acetylosalicylowy. W badaniach z wyznaczonymi do tego chorymi udowodniono, że z leczenia bólu słabego i umiarkowanego 74 proc. było zadowolonych z ibuprofenu, natomiast 69,2 proc. ze skuteczności paracetamolu, a wyłącznie 68,6 z leku z zawartością w składzie kwasu acetylosalicylowego.

O przeziębieniu – co reprezentuje i sposobach na walka z nim

Przeziębienie to inaczej zakażenie górnych dróg oddechowych lub znany jako ostry nieżyt nosa spowodowany groźnymi wirusami.Przeziębienie nazywane jest jest także, jako zapalenie wirusowe górnych dróg oddechowych co, jak nie tak trudno wywnioskować oznacza, zostały zaatakowane nasze: gardło i nos.
Wirusy przeziębienia wdzierają się poprzez podrażnienie śluzowej błony naszego gardła i nosa. Po tym jak choroba już się rozpocznie, następuje stopniowe powiększanie się i przyrost przepuszczalności naszych krwionośnych naczyń. Poczerwienienie i obrzęk śluzowej błony to wzorcowe sygnały grypy i przeziębienia. W tym samym czasie gruczoły wydzielają większą ilość śluzu, co u nas powoduje katar i współtowarzyszące mu kichnięcia. Objawom tym może towarzyszyć także stan temperatury podgorączkowy (zwykle do ok.38 stopni Celsjusza) i suchy, powodujący męczenie kaszel.

Reklamy

Informacje o bolgardla

Blog o bólu gardła
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ból gardła, Na ból i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s