Praktyczne sposoby na ból gardła

Zwykle współtowarzyszący przeziębieniu przejmujący ból mógłby być prosto ukojony przez leki bez recepty. Wystarczy sięgnąć do skarbnic apteki i znaleźć odpowiedni lek, który uleczy przeziębienie i grypę oraz ból gardła.
Zobaczmy jak dawać sobie radę z zwykle współtowarzyszącym przeziębieniu i grypie uczuciem bólu i co zrobić by je odsunąć w dal.

Ból gardła podczas przeziębienia

Ból gardła to coś, co należy do największych stanów stresowych, doznanie przykre, o naturze indywidualnej, mówiące o niebezpieczeństwie dla organizmu lub psychiki bądź odzwierciedlające je, mające także znaczenie zabezpieczające dla zachowania całości organizmu lub psychiki. Ból rodzi się pod wpływem różnych czynników (chemicznych, termicznych, mechanicznych), które degenerują działającą tkankę. Jego receptorami są końcówki nerwowe na skórze i w pozostałych tkankach organizmu. Ból może być wynikiem pobudzenia (np. przez ucisk) dróg przenoszących sygnały nerwowe i aktywacje ośrodków bólu w części mózgowej, a także występować jako zjawisko psychiczne. Doświadczaniu bólu współtowarzyszy aktywacja współczulnej części autonomicznego układu nerwowego.

Leki na ból na przeziębienie i ból gardła

Na ogół przeziębienie jest uciążliwym powodem osłabienia organizmu.
Przyczyną pojawiania się bólu gardła jest podrażnienie receptora nerwowego. Powstały w ten sposób impuls wysyłany jest do rdzenia kręgowego, a potem do kory mózgowej pacjenta, gdzie koncentruje się uczucie bólu. W zasadzie wszystkie leki dostępne w aptekach nie wymagające recepty, a także w kioskach i w marketach, działają na zbliżonej zasadzie: podszywając się pod chemikalia uśmierzające go lub hamują pojawianie się enzymu cykoloksygenazy, a to on sprawia, że czujemy ból. Środki przeciwbólowe to grupa, po którą ludzie najczęściej sięgają. Należą do niej produkty takie jak ibuprom, opokan czy cieszący się uzaniem apap. Powodują one łagodzenie objawów bólu a substancjami czynnymi najczęściej są paracetamol, ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy. Z badań profesora Nikolasa Moore z Uniwersytetu Victor w Bordeaux we Francji wynika, że przykładowo ibuprofen i paracetamol są środkami znacznie bardziej skuteczniejszymi, niż leki zawierające kwas acetylosalicylowy. W badaniach z pacjentami dowiedziono, że z leczenia bólu nie mocnego i nie bardzo dokuczliwego 74 proc. było zadowolonych z ibuprofenu, natomiast 69,2 proc. ze skuteczności paracetamolu, a wyłącznie 68,6 z leku zawierającego kwas acetylosalicylowy.

O przeziębieniu i sposobach na walkę z nim

Przeziębienie mówimy o nim inaczej zakażenie górnych dróg oddechowych lub znany jako ostry nieżyt dróg nosowych spowodowany groźnym wirusem.Przeziębienie określane jest także, jako zapalenie wirusowe górnych dróg oddechowych co, jak łatwo się domyślić oznacza, zostały zaatakowane przez wirus nasze: nos i gardło.
Wirusy przeziębienia wdzierają się poprzez podrażnienie błony śluzowej naszego nosa i gardła. Zaraz po tym jak choroba już się zacznie, rozpoczyna się powolne rozszerzenie i przyrost przepuszczalności naszych krwionośnych naczyń. Zaczerwienienie i obrzęk błony śluzowej to wzorcowe objawy grypy i przeziębienia. W tym samym czasie gruczoły wydzielają zwiększoną ilość śluzu, co dla nas powoduje katar i towarzyszące mu objawy kichania. Objawom tym może towarzyszyć także stan temperatury podgorączkowy (najczęściej do 38 stopni C) i określany jako suchy, powodujący męczenie kaszel.

Prosimy o zajrzenie do internetowej apteki po leki i po informacje o lekach. Zapewniamy dobrą cenę leków i należytą satysfakcję pacjentów. Apteka internetowa jest jedną z sześciu najbardziej popularnych i najbardziej cenionych placówek świadczących usługi dostawy leków.

Reklamy

Informacje o bolgardla

Blog o bólu gardła
Ten wpis został opublikowany w kategorii Na ból. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Praktyczne sposoby na ból gardła

  1. Pingback: Co chciałbyś wiedzieć o bólu gardła, ale boisz się zapytać? « Tylko konkretne artykuły

  2. Pingback: Lekarze - Na Blogu : Co lekarzu na ból gardła?

  3. Pingback: Artykuły reklamowe » Blog Archive » Co na ból gardła byście polecili?

  4. Pingback: Nowy blog – na temat bólu gardła « Leki z apteki

  5. Pingback: Artykuły reklamowe » Blog Archive » Co zrobić gdy gardło bardzo boli?

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s