Blog o bólu gardła

Występujący przy przeziębieniu chorobliwy ból może być relatywnie łatwo uśmierzony przez środki farmaceutyczne osiągalne bez recepty. Wystarczy sięgnąć do skarbnic apteki i znaleźć odpowiedni lek, który zaleczy przeziębienie i grypę oraz ból gardła.


Przekonajmy się jak radzić sobie z towarzyszącym przeziębieniu i grypie bólem i co poradzić by je odsunąć w dal.

Czym jest ból gardła podczas grypy i przeziębienia

Ból gardła – jeden z najsilniejszych stanów stresowych, doznanie przykre, o naturze subiektywnej, mówiące o niebezpieczeństwie dla ciała lub osobowości bądź wyrażające je, mające także znaczenie ochronne dla utrzymania jedności ciała lub osobowości. Ból rodzi się pod działaniem różnych bodźców (chemicznych, termicznych, mechanicznych), które uszkadzają funkcjonującą tkankę. Jego receptorami są końcówki nerwowe na skórze i w innych partiach organizmu. Ból zazwyczaj jest wynikiem stymulacji (np. przez ucisk) przewodów przenoszących impulsy nerwowe i pobudzenia ośrodków bólowych w mózgu, a także pojawiać się jako zjawisko psychiczne. Odczuwaniu bólu towarzyszy pobudzenie współczulnej części autonomicznego nerwowego układu.

Środki przeciwbólowe na przeziębienie i ból gardła

Najczęściej przeziębienie jest powodem pogorszenia stanu zdrowia ustroju.
Powodem powstania bólu gardła jest oddziaływanie bodźcowe w kierunku receptora nerwowego. Powstały w ten sposób impuls przesyłany jest do rdzenia kręgowego, a wówczas do kory mózgowej, a tam koncentruje się wrażenie bólu. Praktycznie wszystkie farmaceutyki dostępne w aptekach nie wymagające recepty, a także w warzywniakach i w marketach, oddziaływują na zbliżonej zasadzie: podszywając się pod czynniki łagodzące go lub blokują powstawanie enzymu, a to on sprawia, że odczuwamy ból. Środki przeciwbólowe to grupa, po którą ludzie sięgają najczęściej. Należą do niej preparaty takie jak ibuprom, opokan czy popularny apap. Łagodzą one objawy bólu a czynnikami czynnymi najczęściej są kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, paracetamol. Z prac badawczych profesora Nikolasa Moore z Uniwersytetu Victor w Bordeaux wynika, że na przykład paracetamol i ibuprofen są środkami znacznie bardziej skuteczniejszymi, niż leki z kwasem acetylosalicylowym. W pracach z chorymi dowiedziono, że z leczenia bólu słabego i nie bardzo dokuczliwego 74 proc. było zadowolonych z ibuprofenu, natomiast 69,2 proc. ze skuteczności paracetamolu, a wyłącznie 68,6 z leku z zawartością w składzie kwasu acetylosalicylowego.

Przeziębienie – czym jest i o radach na zwalczanie

Przeziębienie mówimy o nim inaczej zakażenie dróg górnych oddechowych lub znany jako ostry nieżyt nosa spowodowany groźnymi wirusami.Przeziębienie określane jest także, jako zapalenie wirusowe tzw.dróg górnych oddechowych co, jak nie tak trudno wydedukować znaczy, zostały zaatakowane nasze: nos i gardło.
Groźne wirusy przeziębienia wdzierają się poprzez podrażnienie błony śluzowej naszego nosa i gardła. Zaraz po tym jak choroba już się rozpocznie, rozpoczyna się powolne powiększanie się i przyrost przepuszczalności naszych krwionośnych naczyń. Poczerwienienie i obrzęk błony śluzowej to klasyczne sygnały przeziębienia i grypy. Jednocześnie gruczoły wydzielają zwiększoną objętość śluzu, co u nas powoduje zakatarzenie i towarzyszące mu kichnięcia. Symptomom tym może współtowarzyszyć także stan podgorączkowy (na ogół do ok.38 stopni Celsjusza) i suchy, powodujący męczenie kaszel.

Zapraszamy do apteki internetowej po leki i po informacje o lekach. Zapewniamy adekwatną cenę farmaceutyków i właściwą satysfakcję odwiedzających stronę. Nasza apteka internetowa jest jedną z sześciu najbardziej popularnych i wyróżniających się placówek świadczących usługi dostarczanie farmaceutyków.

Reklamy

Informacje o bolgardla

Blog o bólu gardła
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ból gardła, Na ból i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Blog o bólu gardła

  1. Mr WordPress pisze:

    Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in, and view the posts’ comments, there you will have the option to edit or delete them.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s